Yukarı Çık

Aşk > Erkekler ‘keşke kadınlar bunları bilseydi’ diyor!

Erkekler ‘keşke kadınlar bunları bilseydi’ diyor!

14 Haz 2016 Tarihinde, sercan5252 Tarafından eklendi!

Karşı cinsle ilgili ne kadar konuşursak konuşalım, hep bir şeyler gizemli kalıyor. Bu noktada da elimizdeki ön yargılara sarılıyoruz. İşin içinden çıkamadığımızda “erkekler zaten sadece güzelliğe önem verir”, “güçlü kadınlardan korkuyorlar tabii”, “kendine bakmazsan erkeği bağlayamazsın” gibi aslında gerçekçiliği olmayan cümlelerde arıyoruz çıkışı. Belki bir zamanlar bu düşünceler doğruydu ama devir değişti ve tabii erkekler de. Artık erkekler kendine güvenen, zeki, güçlü kadınları daha çekici bulduklarını söylüyorlar ve bu ön yargılarımızdan da oldukça şikayetçiler. “Keşke kadınlar gerçek düşüncelerimizi bilseydi” diyen erkeklerin fikirlerini bir araya getirdik ve işte sonuç…

SHOP


Mutlaka denemeniz gereken parfümler


Sezonun en güzel kışlık çizmeleri

Makyaj yapmanız erkekler için bir şey ifade etmiyor

Siz kendinizi makyajlıyken daha çok beğeniyorsanız ve böyle daha çekici olduğunuzu düşünüyorsanız, elbette makyaj yapmaya devam edin. Ancak bu erkekler için bir şey ifade etmiyor. Onlar için sizi çekici yapan şeyler, düşünceleriniz, esprileriniz, gülümsemeniz, bakışlarınız ya da özgüveniniz. Makyajı moda gibi kendinizi daha iyi ifade etmenin bir yolu olarak görüyor olabilirsiniz. Zaten erkekler de daha bakımlı görünmenizden rahatsız değil, sadece makyajsız da güzel olabileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Uyanır uyanmaz makyaj yapmaya koşmanız, makyajsız evden bir adım atmamanız sandığınız gibi iyi bir şey değil aksine erkekler üzerindeki etkisi baya olumsuz. Çünkü bunu yaptığınızda kendinizi olduğunuz gibi beğenmediğinizi düşünüyorlar ve kabul edelim siz kendinizi beğenmezken bir başkası bunu yapamaz.
erkekler hakkında bilmeniz gerekenler

Zekanız vücut ölçülerinizden daha önemli

Erkekler için önemli olan tek şeyin fiziksel görünüş olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Tabii ki hem kadınlar hem de erkekler ilk olarak dış görünüşten etkilenir ancak biriyle ilişki yaşamak için bu yeterli olmaz. Zekanız, kariyeriniz, başarılarınız, bir şeylere tutkuyla bağlı olmanız erkekler için muhteşem göğüslerden daha önemli. Çünkü kendilerine bir şeyler öğretebilecek kadınlarla vakit geçirmekten daha çok zevk alıyorlar. Onun bilmediği konuları anlatmanız, sizden bir şeylere öğrendiğini hissetmesi, başarılarınızı görmesi sizi bir anda mükemmel kadın yapabiliyor. Hem zekanız sizi sadece çekici değil aynı zamanda daha da seksi gösteriyor.

Özgüven sizi daha güzel gösterir

Bazı erkekler kendine güvenmeyen kadınlarla birlikte olmayı tercih eder, çünkü onları kolayca manipüle edebileceklerini ve ilişkinin tüm kontrolünü ellerinde tutabileceklerini bilirler. Hatta çoğu zaman kendine güvenen kadınlardan korkarlar. Ancak bu durumu tüm erkeklere genelleyemeyiz. Olgun bir erkek özgüven sahibi kadının ne kadar çekici olduğunu fark edebilir. Çünkü özgüven size binlerce lira döküp alacağınız bakım malzemelerinden daha çok çekicilik katar. Emin olun kendini güçlü gören ve kendine güvenen her erkek karşısında böyle bir kadın isteyecektir.
erkekler hakkında bilmeniz gerekenler

Erkeğin kalbine giden yol onu güldürmekten geçiyor

Espri anlayışı, keskin bir zeka hatta ukalalık size birçok erkeğin dayanamayacağı bir çekicilik katar. Çünkü sizi gerçekten güldürebilen, aynı espri anlayışına sahip olduğunuz birini bulmak oldukça zor ve aslında iyi insan ilişkilerinin temelinde eğlenceli olmak yatıyor. Kimse sürekli surat asan, gülmeyi ve güldürmeyi bilmeyen biriyle vakit geçirmekten keyif almaz. Erkekler de özellikle onların ince noktalarına dokunan espriler yapabilen bir kadınla birlikte olmayı tercih ederler. Hatta bir çoğu kadınların genelde bu konuda kötü olduğu ön yargısına sahip olduğundan, onları güldüren bir kadından fazlasıyla etkileniyorlar.

Erkekler o kadar da basit değiller

Yıllarca erkeklerin çok basit kadınların ise çok karmaşık canlılar olduğu söylendi. Erkeğin tek ihtiyacını seks, yemek ve futbolmuş gibi gösteren birçok dizi karakteri gördük. Ama işin aslı öyle değil, erkekler sandığımızdan daha karmaşık ve aslında daha inceler. Çoğu zaman siz söylemeden ihtiyaçlarınızı fark ederler, ne zaman iltifata ihtiyaç duyduğunuzu anlayabilirler ya da sizi kötü niyetli arkadaşınıza karşı uyarabilirler. Çünkü onlar da aynı biz kadınlar gibi istediklerinde detayları görüp üzerine düşünebiliyorlar. Sadece buna kadınlar kadar kafa yormamayı tercih ediyorlar. Ancak onların bunu tercih etmesi daha azına ihtiyaç duydukları anlamına da gelmiyor.

Konuyla ilgili diğer yazılarımız
Bir erkek için bunları asla yapmayın!
Bazen aşkın gözü gerçekten de kör olabiliyor ve bizi hatalara sürüklüyor. Bir ilişki için vazgeçmemeniz gereken önemli şeyler Pudra.com’da…

Erkeklere sorduk: Neden ciddi ilişkiden korkuyorlar?
Aranızda bir şeyler var ama isim koyamıyor musunuz? İlişkiniz yıllardır sürüyor ama hala evlilik konusu açılmıyor mu? Peki, neden? Cevabı Pudra.com’da.

Erkeklerin hoşlandığı hareketler
Farkında olmadığınız birkaç ufak hareket sizi partnerinizin gözünde mükemmel bir kadına dönüştürebilir. Erkeklerin sevdiği hareketler Pudra.com’da.

İlişkiyi bitiren beklentiler

Benzer Yazılar

Çörek otu yağı aç karnına içilir mi?
Çörek otu yağı aç karnına içilir mi?
Kadınlar regl döneminde ne ister?
Kadınlar regl döneminde ne ister?
İlişkinizdeki hataları fark edin!
İlişkinizdeki hataları fark edin!

Sosyal Medyada Paylaş

Facbook ile yorum yap!

Sende bir yorum yap! Toplam 0 yorum var

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  • Burçlar