Yukarı Çık

Sağlık > İltihap Nedir?

(0)
İltihap Nedir?

14 Oca 2017 Tarihinde, sercan5252 Tarafından eklendi!

İltihap diğer adı ile yangı nedir sorusuna cevap vermek gerekirse, vücudumuz devamlı olarak dıştan ve içten gelen saldırılara karşı savunma durumuna geçerler. İltihabın oluşması için bir eylemin olması gerekmektedir. Tahriş. yanma, yaralanma, enfeksiyonlara karşı verdiği savunma durumuna iltihap denir.

İltihap hakkında bilgi almak yada iltihaplı hastalıklar konusunda kafanıza takılan sorular cevap bulmak için sizleri Türkiye’nin en büyük sağlık sitelerinden biri olan www.iltihap.net sitesini incelemenizi tavsiye ederim. Sağlık alanında iltihapla ilgili kafanıza takılan her türlü iltihap ile alakalı konuları inceleyebilirsiniz.

www.iltihap.net sitesinde başlıca konular iltihapi romatizma, sancı, diş sorunları, epse hakkında gerekli bilgiler bulunmaktadır. Konusunda uzman kişiler tarafından yazılan bilimsel makalelerde boğaz iltihabı, diş eti iltihabı, idrar yolu iltihabı, beyin iltihabı, akciğer iltihabı, vajina iltihabı akıntı, çocuklarda göz iltihabı ve daha yüzlerce makale ve konu hakkında ayrıntılı bilgi bulunmaktadır.

İltihap lı hastalıklarda mutlaka gerekli tedbirler alınmalı ve doktor tavsiyesinde doğal iltihap kurutucular ve antibiyotik kullanılmalıdır.

İltihabın Özellikleri

Yazımızın başında dediğimiz gibi iltihap vücudumuz tepki verme durumudur ve vücut savunmaya geçer. İltihap oluştuğunda genel olarak belli başlı durumlar gözlenmektedir. Bunlar;

  • Şişme
  • Kızarıklık ve dokuda hassasiyet
  • Etkilenen bölgede ısı artışı

İltihap hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için sizleri www.iltihap.net sitesine bekleriz. Sağlıklı günler.

Benzer Yazılar

Romatizma nedir?
Romatizma nedir?
Yalnızlık hissi insanı hasta eder mi?
Yalnızlık hissi insanı hasta eder mi?
‘Süt içemeyenler kalsiyum ihtiyacını maden suyundan karşılayabilir’
‘Süt içemeyenler kalsiyum ihtiyacını maden suyundan karşılayabilir’

Sosyal Medyada Paylaş

Facbook ile yorum yap!

Sende bir yorum yap! Toplam 0 yorum var

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

  • Burçlar