Yukarı Çık

Yazılar > Pet Hayvanları İle Oyun Oynayalım

Pet Hayvanları İle Oyun Oynayalım

29 Haz 2017 Tarihinde, sercan5252 Tarafından eklendi!

Evlerde beslenen, uyumlu ve uysal yapılarıyla tanınan ve insanlar ile güzel geçinen evcil hayvanlar ile oyunlar oynamak ister misin? Hangi pet hayvanlarından bahsediyorsunuz diyebilirsiniz. Pek çok çeşidi olan pet hayvanlarından ebette evlerde en çok beslenen iki evcil hayvandan bahsediyoruz.

Son zamanlarda evde hayvan besleme alışkanlığı giderek artış göstermektedir. Evde çocuklara sorumluluk yüklemek isteyen ebeveynler onlara pet hayvanları satın almakta ve tüm bakımlarını çocuklarının yerine getirmesini istemektedirler. Evlerde beslenen ve bakımı yapılan pet hayvanlarının başında kediler gelir. Araştırmalar göstermiştir ki kedi sahipleri daha empatik, daha zeki, açık görüşlü ve hassas, ruhsal ve bedensel sağlığına dikkat eden kişilerdir. Dolayısıyla evlerde kedi beslemek köyden kente her kesimde yaygınlaşmıştır. Peki ev halkı bu sevimli evcil hayvanı beslemenize izin vermiyorsa ne yapacağız? Sanal alemde onların bakımını yapacağız. Nasıl mı? Elbette kedi oyunları ile. Kedi Oyunları sayfasındaki oyunlar ile yalnızlığımızı giderebiliriz. Onların temizliği ve bakımı, giydirilmesi, birlikte maceralar yaşamamıza olanak sağlayacak onlarca oyunu oynayabileceğiz. Kedi oyunları elbette bir kedinin yerini tutmayacaktır. Fakat bu hevesimizin giderilmesi, vaktimizi olumlu yönde değerlendirmemize vesile olması sebebiyle kedi oyunlarını tavsiye edebiliriz. Zira yine aynı araştırmada kedilerin sahiplerinin en önemli yoldaşı olduğu da not edilmiştir.

Aynı durum bir başka pet hayvanı olan köpekler için de geçerlidir. Kediler üzerine olduğu gibi köpekler üzerine de yapılan araştırmalar göstermiştir ki; köpekler mutlu ve sosyal olmanızı sağlarlar. Yine daha uzun yaşamanızı, kendinizi güvende hissetmenizi, egzersiz yapmanız hususunda size bir nevi uyarıcı görevi üstlenirler. Köpeklerin çiftliklerde hayvanları gütmek veya korumak için kullanıldığı ve avcıların avlanmasında en büyük yardımcı olduklarını bilmeyen yoktur. İnsanlara yardımcı olma yanında biraz öncede belirtildiği üzere kendilerini güvende hissetmelerine vesile olan bu hayvanları kim beslemek istemez ki? Ama maalesef bazı aileler evlerinde köpek istememesi veya bakacak yerlerinin olmaması neticesinde bu fikre sıcak bakmamaktadırlar. Çocuklar cihetiyle olaya baktığımızda duruma çözüm bulabiliriz. Şöyle ki; köpek oyunları oynayarak onların bakımını yapıp besleyebilirsiniz. Köpek Oyunları sayfasındaki oyunlar ile onların tüm bakımlarını üstlenebilirsiniz. Köpek bakım salonu kurup onları temizleyip muhteşem bir köpek ortaya çıkarabilirsiniz. Yine çiftlik köpeğini yöneterek hayvanları güvenli bir ortama taşıyabilirsiniz. Köpek yarışlarında diğer rakiplerinizi geçerek büyük bir mutluluk yaşayabilirsiniz. Bir bakarsınız süper köpek Krypto olabilir bir bakarsınız Barbie’nin köpeği olabilirsiniz. Veya Bolt olup suçluların peşine düşebilirsiniz. Bunca güzel köpek oyunu için belirttiğimiz sayfayı ziyaretiniz önemlidir. Köpek bakma şansınız yoksa bu oyunlar bu hevesinizi giderecektir diye düşünüyoruz.

Evcil hayvanlar elbette sadece kedi ve köpekten ibaret değildir. Fakat biz başta da belirttiğimiz üzere evlerde ve çiftliklerde en fazla dikkatimizi çeken pet hayvanlarının bu ikisi olması sebebiyle her ikisi hakkında bilgi vermeye çalıştık. Çiftliklerde yetiştirilen inek, at, koyun, keçi, eşek gibi uysal ve evcil hayvanların oyunlarını da oynamak isteyen çocuklar için çiftlik oyunları sitelerini tavsiye edebiliriz. Çiftlik oyunlarını ise Çiftlik Oyunu platformunda oynayabilirsiniz. Çiftlik Oyunu sitesinde aradığınız tüm pet hayvanlarının oyunlarını bulabileceğinizi belirterek, eğlenceli vakit geçirmenizi temenni ediyoruz.

Benzer Yazılar

İshale Ne İyi Gelir?
İshale Ne İyi Gelir?
Bodrum’un Güzelliklerini Yaşayınca Anlarsınız
Bodrum’un Güzelliklerini Yaşayınca Anlarsınız
Erkek Mont Modelleri Kışları Beyleri Isıtmaya Aday
Erkek Mont Modelleri Kışları Beyleri Isıtmaya Aday

Sosyal Medyada Paylaş

Facbook ile yorum yap!

Sende bir yorum yap! Toplam 0 yorum var

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  • Burçlar