Yukarı Çık

Moda > Tesettür Giyimde Tarz Oluşturma

Tesettür Giyimde Tarz Oluşturma

05 Oca 2018 Tarihinde, sercan5252 Tarafından eklendi!

Artık yeni döneme girdiğimiz bu süreçlerde tesettür modası olarak yeni bir tarz tesettürlü bayanlar için stil olarak belirlenmiş ve tesettür kombinleri olarak 2018 yılının canlı ve renkli tesettürde moda akımı dikkati oldukça fazla çekmektedir. Tesettürlü bayanlar için bol paça renkli pantolonlar ve bu pantolonlar üzerine de pantolonlara gayet uyumlu tesettür kıyafetlerin en fazla kullanılanlarından uzun yelek veya farklı yapıda tunik ceket modelleri bu yılın modası olarak tesettürlü bayanlara sunulmuştur. Günümüze uygun bir şekilde sıra dışı tarzlar ile hazırlanmış olan tesettür elbise modelleri üzerine bu yıl çok fazla tesettürlü bayan üzerinde görebileceğimiz uzun salaş tesettür yelek modelleri ile daha niceleri yeni dönemde tesettür modelleri arasında yer alacak olan kombinler olarak karşımıza çıkacak. Zengin renk ve zengin bir model seçeneği ile tek tip giyim tesettürlü bayanlar için artık kaldırılmış ve aynı tarz giyinme derdinden bayanları kurtaracak çok yönlü giyim tasarımlarının hazzına varacak modellerle birlikte tesettürlü bayanlar bu yıl çok mutlu olacak. En kaliteli tasarımları yapan tesettür modacıları 2018 yılının en iyi modelleri arasına koydukları bir çok modeli aslında her yaştan ve her bedenden bayanın kullandığı modelleri tesettür uygulamasına sunarak tesettürlü bayanlara sundular. Bu hissedilir derecede tesettürlü bayanlar için etkili farklar oluşturarak bu alanda mükemmel tarzlar ve stiller oluşturabilecekleri ve en şık kıyafetleri kullanabilecekleri bir alan açtılar. Bu şekilde giyinmenin tesettürlü bayanlara oldukça fazla mutluluk hissi verdiği ve her ortamın etkileyici bir şekilde kendilerine göre olduğunu düşünmelerine yol açtı. Serbest bir giyinme kuralına uymaya yönlendirilen bayanların daha çok özgür ve her ortama girebildikleri için daha da mutlu oldukları görülüyor. Renkli bir kişilik oluşturmak için mağaza vitrinlerinde hem tesettürlü hem de tesettürsüz bayanlar için hazır halde olan kıyafetlerin çok daha fazlalaşması umuduyla daha çok rengin ve desenin kullanılmasını da umut etmiyor değiliz.

Tesettürlü Bayanlar İçin Tesettür Kombinleri

Tesettür dinimizce bir kadının baştan aşağı örtünmesi fakat örtünürken de bu kıyafetleri vücut hatlarını tamamen örtecek derecede ayarlayarak yapmasıdır. Bayanların en fazla özen göstererek seçmiş oldukları kıyafet örneklendirilmesinde bayanlar tunik, elbise, ferace, pardösü ve uzun yelekleri tesettür için kullanmaktadırlar. Bu kıyafetler ile birlikte bir çok bayan gerçekten tam anlamıyla hem şık hem de tesettürlü olmayı becerirken bazı bayanlar için sadece başörtüsü takmak tesettürlü olmaya yetecek denilecek gibidir. Fakat sadece başörtü kullanmak tesettür için yeterli değildir. Vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde bir kıyafeti dış mekânlarda kullanmak tesettürlü olmak için gereklidir.

Tesettür giyim mağazalarında tesettür tasarımcıların tesettürlü bayanlar için özel tasarım yaptıkları elbiseler bulunmaktadır. Bu elbiseler bir çok çeşidi ile son zamanlarda bayanlara en iyi modeller içinde sunulmuş durumdadır. Bir çok kadının tercih etmiş olduğu boydan elbiseler tesettür giyim mağazalarında vitrinleri süslemeye devam etmektedir. Tesettürlü bayanların en fazla dikkatli davranarak seçmiş oldukları eşarplar en fazla son zamanlarda şal başörtü kullanımı olarak görülmektedir. Şal başörtü çeşitlerinde neredeyse her renk başörtü kullanılabilirken, bir çok tesettürlü bayan başörtü kullanımında rengarenk geometrik desenler içeren başörtüler kullanmaktadırlar. Bu başörtülerin bir çok çeşidi de tesettür mağazalarında satışa sunulmaktadır. Dış kıyafeti olarak tesettürlü bayanların seçmiş olduğu ferace çeşitleri de son yıllarda oldukça fazla renklerde satılmaya başlamış ve bu feraceler çok yönlü olarak kullanıma başlamıştır. Feracelerin kullanımında en çok siyah renk tercih edilse de her renkten ferace satış mağazalarında bulunmaktadır.

Benzer Yazılar

Modanın Zamansız Akesuarı, Bu Senenin Modası!
Modanın Zamansız Akesuarı, Bu Senenin Modası!
Jakarta’dan Muhafazakar Giyim Sektörüne Büyük İlgi
Jakarta’dan Muhafazakar Giyim Sektörüne Büyük İlgi
Dünyadan ve Türkiye’den Ünlü İsimler Trendyol’da Bir Araya Geliyor…
Dünyadan ve Türkiye’den Ünlü İsimler Trendyol’da Bir Araya Geliyor…

Sosyal Medyada Paylaş

Facbook ile yorum yap!

Sende bir yorum yap! Toplam 0 yorum var

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  • Burçlar