Yukarı Çık

Sağlık > Ultasonik dalgalarla burun estetiği

Ultasonik dalgalarla burun estetiği

27 Kas 2016 Tarihinde, sercan5252 Tarafından eklendi!

Burun estetiğinde son dönemin yeniliği olan piezo burun estetiği ile birlikte ameliyat sonrası ağrı ve morluk gibi problemlerin çözüldüğünü belirten, Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Haytoğlu :” Burun insan yüzünde en dikkat çeken en önemli unsurdur. Burunda var olan bir problem kişinin özgüvenini yıpratabilir ve bu durumun kişinin sosyal hayatına da yansıyabileceğini belirterek ” piezo cerrahisi ile burun estetiğindeki yeniliği anlattı…

Burun estetiği ameliyatlarında burun kemiklerinin kesilmesi işleminden sonra en sık karşılaşılan problem göz çevresinde oluşan şişlikler, morluklar ve istenmeyen kırık hatlarıdır. Piezo cerrahisinin temelinde yatan mekanizma, kemiklerin 3 boyutlu ultrasonik ses titreşimleriyle kesilmesi ya da şekillendirilmesidir. Ultrasonik dalgalarla burun kemiği şekillendirilmekte ve daha düzgün kesiler yapılarak estetik başarı oranı daha yüksek bir noktaya çıkarılmaktadır. Dolayısıyla istenilen sonuca daha başarılı bir şekilde ulaşılmaktadır. Piezo cerrahisinde, hastaların endişe duydukları ameliyat sonrası göz çevresi morluklarına neredeyse rastlanmamaktadır. Ayrıca piezo cerrahisi ile burun kemiklerini kontrollü bir şekilde kesebildiğimiz için istenmeyen kırık hatları oluşmamakta ve bu sayede kemiklere istediğimiz şekli verilebilmektedir.

Piezo burun estetiği yumuşak doku hasarını en aza indirerek burun kemiklerinin daha narin ve zarif göstermesini sağlar.Eski yöntemlerde kullanılan çekiç, törpü ve keski gibi aletler terk edilerek yumuşak doku hasarının ve kemiklerin çevresindeki kılcal damarların hasar oranını azaltmaktadır.

Özellikle ameliyat sonrası hastalarda göz çevresinde oluşan morarma şişme gibi problemleri, piezo cerrahisiyle azaltmakta ve hastaya iyileşme döneminde avantaj sağlamaktadır. Aynı zamanda istenilen estetik başarıya daha kolay bir şekilde ulaşılmaktadır. Özelikle burun içerisinde damarlara, sinirlere ve çevresindeki kas yapılarına zarar vermeyen bir yöntem olduğundan hasta ameliyat sonrası süreci daha kolay bir şekilde atlatmaktadır.

Benzer Yazılar

Halle Berry formda kalmanın yollarını gösterdi!
Halle Berry formda kalmanın yollarını gösterdi!
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu: Yemeğe tatlıyla başlayın
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu: Yemeğe tatlıyla başlayın
Türk doktor “Tuğcu Bakırköy Tekniği” ile tıp literatürüne girdi
Türk doktor “Tuğcu Bakırköy Tekniği” ile tıp literatürüne girdi

Sosyal Medyada Paylaş

Facbook ile yorum yap!

Sende bir yorum yap! Toplam 0 yorum var

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  • Burçlar